Regionální centrum PRO-BIO Šumava

Informační web pro ekologické zemědělce     www.pro-bio.stachy.cz

Dotace a podpory

V rámci prvního kola příjmu žádostí PRV může být rozděleno bezmála 2,3 miliard Kč

V letošním roce bude v rámci projektových opatření Programu rozvoje venkova (PRV), vyhlášených v prvním kole příjmu žádostí rozdělena zemědělcům celková částka téměř 2,3 miliardy korun. Uvedla to dnes mluvčí Ministerstva zemědělství ČR (Mze) Táňa Králová s tím, že ministerstvo upozorňuje žadatele, aby si již s předstihem začali vyřizovat dokumentaci ke stavebnímu povolení, které bude jednou ze základních povinných příloh projektu.

„Jakmile dostane ČR připomínky z Evropské komise, což se očekává zhruba v polovině dubna, ihned připravíme k programovému dokumentu úpravu Pravidel pro žadatele, která budou publikována pravděpodobně na přelomu května a června. Naším hlavním cílem je, aby se k žadatelům potřebné evropské peníze dostaly co nejdříve. Na přelomu června a července může být zahájen příjem žádostí “, řekl dnes na XIV. sněmu Agrární komory ministr Gandalovič. Protože prozatím není možné publikovat podrobné podmínky k předložení projektu, budoucím žadatelům se doporučuje využít informací z příruček platných pro Operační program Zemědělství, které jsou k dispozici na internetových stránkách MZe. Opatření Programu rozvoje venkova totiž z velké části navazují na dosavadní dotační tituly, podmínky budou obdobné a v mnoha případech jednodušší.

Vyhlášení příjmu se letos bude týkat v rámci Osy I, zaměřené primárně na zemědělskou veřejnost, následujících opatření:

Opatření I.1.1. Modernizace zemědělských podniků (1,2 mld Kč) - žadatelem může být zemědělský podnikatel. Je zaměřené na podporu investic v živočišné výrobě jako např. rekonstrukce stájí či výstavba kejdových jímek a rostlinné výrobě např. výstavba či rekonstrukce skleníků a fóliovníků. Zvýhodněné budou projekty využívající alternativních zdrojů energie).

Opatření I.1.2. Investice do lesů (373 mil. Kč) - zde se předpokládají projekty např.na obnovu lesních porostů, investice k pořízení lesnické techniky či rekonstrukce lesnické infrastruktury např. lesních cest

Opatření I.3.2. Zahájení činnosti mladých zemědělců (235 mil Kč) - podpora podnikání začínajícím zemědělcům do 40 let. Jedná se o příspěvek na zahájení činnosti vyplácený na základě posouzení podnikatelského záměru.

V rámci Osy III, zaměřené na rozvoj venkova, se jedná o opatření III.1.1. Diverzifikace nezemědělských činností, a to jen záměry b) c) d) zaměřené na obnovitelné zdroje energie (466 mil Kč) - zde se předpokládají projekty výstavby a modernizace bioplynových stanic, investice na kotelny, výtopny a teplárny na biomasu a projekty zaměřené na zařízení na výrobu tvarovaných biopaliv (pelety, brikety…) Zdroj: Agris, 29.03.2007

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: KV | Vydáno dne 30. 03. 2007 | 2036 přečtení | Počet komentářů: 100 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Na začátek stránkyČtenář

Jméno:

Heslo:


Zaregistrovat
Zapomenuté heslo

Vyhledávání dle data

<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28    

Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!

Program rozvoje venkova: Opatření I.3.1 Další odborné vzdělávání a informační či

Projekt: 09/007/1310b/231/003218

Aktivity 2010

PROJEKT: Odborné vzdělávání pro zemědělce 2008

Projekt: 08/004/13100/231/001588

Aktivity 2009

Program rozvoje venkova I.3.1: Odborné vzdělávání pro zemědělce


     Archiv
 ISSN 1801-4216

Program rozvoje vnkova
Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova

logo ESF a vlajka EU
Tento web je financován Evropskou Unií, Evropským sociálním fondem a Státním rozpočtem ČR.


www.info-sumava.cz vše o Šumavě na jednom místě

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server